Leyla Zana serbest bırakıldı

HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana, Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hakkında yürüttüğü bir soruşturma kapsamında bugün Silvan ilçesinden Diyarbakır'a gelirken yol kontrolü sırasında gözaltına alındı. Zana, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Leyla Zana serbest bırakıldı
Leyla Zana serbest bırakıldı Burhan Koc
Bu içerik 296 kez okundu.

TBMM'deki yemin sırasında yaptığı yemin sayılmadığı için yasama faaliyetlerine katılamayan ve danışmanları ile sekreterleri alınarak Meclis'teki odası boşaltılan ve aylardır Diyarbakır'ın Silvan İlçesine bağlı bir köyde yaşayan HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana, bugün Diyarbakır'a geldiği sırada kent girişindeki polis noktasında gözaltına alındı. Yakınlarının ifadesine göre, polisler Zana'ya hakkında Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında ifadesi alınması için gözaltı kararı olduğunu bildirdiler. Polis, Zana'nın bulunduğu araca binerek kendisini adliyeye götürdü.

MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ 
HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana, savcılık ifadesinden sonra Adli kontrol ile bırakılması talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevkedildi. Zana buradaki fadesinin ardındından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X